Wybory samorządowe 2014

II tura wyborów: PO poprze Jacka Majchrowskiego

Platforma Obywatelska w drugiej turze wyborów prezydenckich w Krakowie poprze Jacka Majchrowskiego - poinformował p.o. sekretarz partii Andrzej Biernat.

Biernat spotkał się w Krakowie z władzami regionalnymi partii i z radnymi-elektami. Rozmawiał także z Jackiem Majchrowskim.

Reklama

Starający się o wybór na czwartą kadencję prezydent Krakowa wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując 39,18 proc. głosów. W II turze zmierzy się z popieranym przez PiS kandydatem prawicy Markiem Lasotą, który otrzymał 26,95 proc. głosów.

"Leży nam na sercu, żeby krakowianie potrafili wybrać jak najlepiej, zwłaszcza że mamy przed sobą perspektywę finansową UE 2014-20, gdzie do wydania są olbrzymie pieniądze" - mówił Biernat.

Jak podkreślił, przez ostanie siedem lat PO udowodniła, że potrafi te pieniądze wydawać pragmatycznie, co - jak zaznaczył - "widać na każdym kroku, również w Krakowie".

"W związku z czym nasza sugestia dla struktury PO, bez problemu przyjęta za dobrą monetę - żeby poprzeć w drugiej turze pana prezydenta Majchrowskiego, a przede wszystkim namówić krakowian, żeby w jak największej liczbie poszli zagłosować, bo to jest ich wybór i oni będą odpowiedzialni za to, co się będzie przez najbliższe cztery lata w mieście działo" - powiedział p.o. sekretarz PO. "Nie można chować głowy w piasek. Warto pójść i postawić na tego, który według mieszkańców jest najbardziej wart tego, żeby wydawać te olbrzymie unijne pieniądze" - przekonywał.

Zdaniem Biernata politycy PO czują "potrzebę wsparcia prezydenta Majchrowskiego, bo wiedzą, że jest gwarantem dobrych relacji w późniejszym rządzeniu". Jak mówił, ostatnie lata - kiedy Majchrowski rządził w mieście wspólnie z PO - udowodniły, że warto wydawać w Krakowie duże pieniądze, bo nie zostały zmarnowane.

Pytany, czego chce Platforma w zamian za poparcie Majchrowskiego, Biernat odpowiedział: "dobrego sposobu rządzenia". "Zależy nam na tym, żeby zasady dobrego rządzenia były obecne w takim mieście jak Kraków" - podkreślił.

Szef PO w Krakowie i Małopolsce Grzegorz Lipiec mówił, że jest umówiony w piątek na spotkanie z prezydentem Majchrowskim. "Jutro zbiera się też zarząd miejski PO, który będzie obradować, jakie sposoby działania miałyby być podjęte" - powiedział Lipiec. "Większość radnych-elektów jest zgodna, że koalicja z Jackiem Majchrowskim w minionej kadencji miała więcej plusów niż minusów i wydaje się, że jest możliwość jej odnowienia" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje