Wybory parlamentarne 2011

Nie chcą wybierać "jedynek"

Studenci i pracownicy uczelni namawiają, by w nadchodzących wyborach nie głosować na liderów list - informuje "Rzeczpospolita".

Uzasadniają to tym, że "jedynki" swoją pozycję zawdzięczają wpływom w partii, a nie rzeczywistym osiągnięciom w działalności społecznej.

Reklama

"Głosuj na którą partię chcesz, ale nie pozwól sobą manipulować! Nie popieraj jedynek! Możemy zrobić im STOP!!!" - nawołują na portalach społecznościowych organizatorzy akcji "Stop jedynkom".

Pomysłodawcy akcji, głównie studenci i doktoranci krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, przez internet koordynuja działania: przygotowują ulotki, esemesy. Chcą, by kulminacja akcji nastąpiła krótko przed wyborami.

"Chodzi nam przede wszystkim o promocję nowych ludzi w polityce" - tłumaczy prof. Andrzej Piasecki z UP, jeden ze współorganizatorów akcji, popieranej także przez historyka prof. Antoniego Dudka.

Politykom, a zwłaszcza "jedynkom" akcja zdecydowanie się nie podoba.

INTERIA.PL/PAP

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (441)

Dodaj komentarz Sortuj
Marco

~Marco -

Suuuuupeeer pomysł. Ja już od kilku wyborów głosuję zawsze na ostatnie miejsca na listach, żeby dać sygnał tym z "jedynką", że to co robią nie daje im biletu do dalszego bytu na szczycie drabiny. Niestety system wyborczy praktycznie zapewnia tym osobom wybór i od lat mamy praktycznie takie same twarze w sejmie, czasami jeszcze zmieniające swoje "barwy polityczne" i plujące na swoich już byłych kolegów. Ech, wszystkiego się odechciewa... Ale głosować pójdę, bo to obywatelski obowiązek.

nie dla jedynek na listach

~nie dla jedynek na listach -

Racja nie głosowć na te stare miernoty ,które myślą tylko o sobie i dalej chcą być przy żłobie za służenie i lizanie swojego gugu w ugrupowaniu.Tylko dzięki służalstwu dostali jedynki na liście mierny ale wierny .Powinna być kadencyjność -to jest żenada posłowie po kilkanaście lat żyją z pieniędzy podatników na wysokim poziomie,za nic nierobienie.Niesiołowski,Pitera Błąńska ,Kopacz,Żelichowski, Kaczyński błazen Kalisz,KATARASIŃSKA,Iwiński,Miller leszek,KUTZ,Zych i wielu innych starych wiekiem.Tusk też się nie zhańbił pracą normalną żyje dobrze z polityki.

kp

~kp -

idźcie o krok dalej! Uruchomcie wyobraźnię i odpowiedzcie sobie, co by się strasznego stało gdyby frekwencja wyniosła np 10%. Podpowiedź: co strasznego się stało gdy wygrało PiS? co strasznego się stało gdy wygrała PO? No więc po co oddawać się pod rządy oszołomów i nieudaczników. Po co dawać politykierom mandat do sprawowania władzy nad sobą? Głos wyborczy (prawo polityczne) jest wszak dobrem rzadkim. Oddałbyś złoto albo biżuterię jednej czy drugiej partii? I tak oddajesz, tyle że w formie podatków i danin. Pierwszą powinnością obywatela jest opór wobec władzy. Jaka była ostatnio frekwencja, że przybyło 70 tys urzędników/biurokratów. Bezproduktywnych. Wyciągaj wnioski! Możesz też dalej ulegać urokliwej i pochlebczej retoryce, że jak nie pójdziesz, to wygrają xxx, że Twój głos jest ważny jak..., że decydujesz (o czym?), itd. No i co z tego? Przy następnych wyborach będą pokorni jak... A jak się będą starać! Jak będą pracować! Tylko trzeba podnieść poprzeczkę. Wszak to "elita" jest, creme de la creme. Sam wiesz jak chciałbyś żeby było. I co? - jest? Żeby coś zmienić - trzeba zmienić coś. kp

Radom

~Radom -

Radom całym sercem z PIS.

markus

~markus -

Rozmawiałem dzis rano z żona o akcji studentów. Koniecznie trzeba dac przykład ze nie jesteśmy stado baranów i pingwinów robiących to co USTALIŁ SZEF PARTII Odajemy głos na ostatniego na liście

Polak

~Polak -

A jakby tak babcie zabrać w dzień wyborów na wycieczkę za miasto!? To bardzo dobry uczynek... Dowód może miec nawet ze sobą....

Bezrobotny nauczyciel

~Bezrobotny nauczyciel -

Ja nie będę głosować na lideralne partie.Zagłosuję na Nową Prawicę.Co jeszcze może zaoferować POPIS bezrobotnemu?

Lach  sarmata

~Lach sarmata -

KOLEJNA MANIPULACJA !!! Ten sam typ manipulacji co w POprzednich wyborach .Widac ze POlszewikom grunt pali sie POd stopami .Musza znow siegac do socjotechniki i manipulacji ."Schowaj babci dowod " tak bylo wtedy dzis rzucaja nowe haslo aby nie glosowac na jedynki !!! I w ten sPOsob bawia sie z POLAKAMI w ciuciubabke .Czas POpedzic kota tym oszustom i manipulantom !!! Czas glosowac NA JEDYNKI , skoro wrogowie POLAKOW mowia zeby nie glosowac !!!Nie badz baranem !!! Glosuj NA JEDYNKI !!! Nie badz obozowa ciura !!! Glosuj NA JEDYNKI !!!

Piotr

~Piotr -

Jak swoim obywatelom ułatwić spłaty bankowych kredytów pokazały Węgry. Pożyczyły od zachodnich banków pieniądze, które w części przeznaczyły na udzielenie preferencyjnych kredytów swoim obywatelom aby jednorazowo spłacili kredyty bankowe. W ten sposób obywatele zamiast spłacać wysoko oprocentowane kredyty bankowe spłacają kredyty rządowe oprocentowane na poziomie pożyczki udzielonej przez zachodnie banki Węgrom. Oszczędziły na różnicy oprocentowania Węgry i ich obywatele a zachodnie banki obeszły się smakiem. Na to stać rząd, który rządzi dla dobra swoich obywateli.

Obywatel RP

~Obywatel RP -

Jak zmienią ordynację wówczas pójdę głosować. W przeciwnym wypadku mój głos jest stracony. Głosuję na swojego kandydata a wchodzi kto inny jedynie dlatego, ze jest pierwszy na liście chociaż ma najmniej głosów. I to mają czelność nazywać demokracją. Paranoja.