Wybory parlamentarne 2011

W Szwecji wygrała PO, porażka działaczki polonijnej

We wszystkich czterech komisjach w Szwecji - dwóch w Sztokholmie oraz w Malmoe i Goeteborgu - w wyborach do Sejmu RP zwyciężyła Platforma Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością. Niewiele głosów zdobyła startująca z listy PSL kandydatka Polonii szwedzkiej.

W Szwecji na PO głosowało 1810 osób, na PiS 799. Ruch Palikota otrzymał 342 głosy, SLD 105, a lista PSL 68, choć właśnie z tego ugrupowania startowała znana z działalności polonijnej w Szwecji Maria Jolanta Olsson.

Reklama

W wyborach do Senatu RP w Szwecji zwyciężyła kandydatka PO Barbara Borys-Damięcka, pokonując Katarzynę Łaniewską-Błaszczak (PiS).

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (8)

Dodaj komentarz Sortuj
rys

~rys -

Wyborcy na Wygnaniu. To może i Rząd na wygnanie? Kraj by odetchnoł

Stary PRL Lat 60

~Stary PRL Lat 60 -

W Szwecji W Szwecji. tez mi argument. Połowa Szwedów to alkoholicy. Z czego kilka procent niepijacych. Wiem Byłem Znam Znam od lat 70 tych

kres

~kres -

Glos Stefana Schechtera na PO,czy Palikota?

Leszek

~Leszek -

Czy będziecie krytykawć PO jak stworzy koalicję z Antychrystem? Czy też im przyklaśniecie, jak antypolska "Gazeta Wybiórcza" i agenturalna TVN?

Adela

~Adela -

Też mi sensacyjna wiadomość że w Szwecji (biją Murzynów) i wygrała PO, a dlaczego nie eksponujecie w wyborach mocarstwa - USA, gdzie jest największa Polonia. Już po tym widać, że w Interii czymś pachnie niezdrowo. Czyżby komuszki, nie chyba raczej libertyni, antypolacy. Wstyd, a miałam was za obiektywnych (i macie kilku przyzwoitych dziennikarzy). Dlaczego nie staracie się być sprawiedliwsi i dołączacie do "paczki" szechterskiej - zniesmaczonych Polską... PS. Moglibyście np. porównać ilość głosujących na rzecznika PO-paprańsców (Gacha, czy jak mu tam jest, tego niemieckiego stróża) w Chrzanowie, Wadowicach i Myślenicach i również pierwszej na tamtejszej liście (zresztą mało znanej) przedstawicieli PIS. Winniście usznować przegranych, a nie dołączać się do stajni antypolskiej i antykościelnej. Albo eksponować, że Polska jest podzielona. Wystarczy popatrzeć na mapę. A nie pogłębiać to zjawisko.

pytek

~pytek -

Barbara Borys-Damięcka "rządziła" w TVP za komuny,ale gdzie można się dowiedzieć o głosowaniu w USA? Te "nasze,znakomite" media wszystko wiedzą o każdym ruchu sznurówek przy bucie Kaczyńskiego czy Rydzyka,poświęcając podobnym tematom wiele artykułów a o głosowaniu w USA jakoś "cienko".

znawca

~znawca -

Przecież ta esbecka interia nie napisze o 58 % dla PiS w USA !