XVII Finał WOŚP

10 przykazań wolontariusza WOŚP

W poradniku dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdujemy "Dziesięć przykazań" z którymi warto się zapoznać. I zastosować w praktyce.

Dziesięć przykazań wolontariusza WOŚP

Reklama

1. Zadbaj o swoją wygodę! Kwestujesz na świeżym powietrzu, więc pamiętaj o ciepłym ubiorze. Niezbędny będzie również termos z gorącą herbatą, który możesz wrzucić do plecaka.

2. Pamiętaj o bezpieczeństwie! Chodź zawsze w towarzystwie innego wolontariusza i omijaj miejsca, które mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu.

3. Weź smycz! Powiesisz na niej identyfikator, który upoważnia Cię do kwestowania dla WOŚP.

4. Pamiętaj o dokumentach! W każdej chwili możesz zostać poproszony o okazanie dowodu tożsamości przez straż miejską lub policję.

5. Zadbaj o kontakt! Weź ze sobą telefon komórkowy, dzięki któremu będziesz mógł komunikować się ze sztabem.

6. Nie dyskutuj z niezainteresowanymi! Pamiętaj, jaki jest cel Twojej pracy. Nie reaguj na zaczepki i wyzwiska - podczas Finału reprezentujesz sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli ktoś nie chce wrzucić pieniędzy do puszki - nie nalegaj!

7. Pilnuj swojej puszki! Pod żadnym pozorem nie przekazuj swojej puszki obcej osobie. Nawet najsympatyczniejsi ludzie mogą okazać się złodziejami!

8. Wytnij serduszka! Przed Finałem warto poświęcić chwilę na wycięcie serduszek, które będziesz rozdawał w zamian za pieniądze wrzucone do puszki.

9. Proś o pomoc! Jeśli będzie już późno, a Ty będziesz z dala od sztabu, zadzwoń na policję lub straż miejską. Odwiozną Cię do wyznaczonego miejsca!

10. Uśmiechaj się! Wolontariusz WOŚP to człowiek pozytywnie zakręcony!

tim

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy