Katastrofa samolotu AirAsia

Zaginięcie samolotu AirAsia: Na pokładzie maszyny nie było Polaków

Wśród pasażerów zaginionego samolotu linii Air Asia nie było Polaków - zapewnia rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marcin Wojciechowski. Airbus A320 linii Air Asia zaginął w nocy w czasie rejsu z Surabai w Indonezji do Singapuru.

Na pokładzie było 155 pasażerów i siedmioro członków załogi. Większość pasażerów stanowili Indonezyjczycy, było też wśród nich trzech obywateli Południowej Korei oraz po jednym mieszkańcu Wielkiej Brytanii, Malezji i Singapuru. Pilot samolotu był Francuzem, pozostali członkowie załogi to Indonezyjczycy.
Poszukiwania samolotu, prowadzone na Morzu Jawajskim, wstrzymano z powodu zachmurzenia i zapadającego zmroku. Mają zostać wznowione około pierwszej w nocy naszego czasu.

Maszyna straciła kontakt z wieżą kontroli lotów

Reklama


Minionej nocy maszyna straciła kontakt z wieżą kontroli lotów w Dżakarcie. Według przedstawicieli Air Asia, samolot przed utratą kontaktu z wieżą poprosił o możliwość zmiany trasy, by uniknąć chmur burzowych. Nie nadano sygnału SOS.
10 miesięcy temu z radarów zniknął samolot innych malezyjskich linii lotniczych, Malaysia Airlines. Do dziś nie odnaleziono maszyny, którą podróżowało 239 osób.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje