Zamach w Paryżu

Zamach w Paryżu. Spotkanie ministrów Europy i Ameryki ws. walki z terroryzmem

Ministrowie spraw wewnętrznych z Europy i Ameryki spotkają się w niedzielę w Paryżu, by rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik "Charlie Hebdo" - poinformował w czwartek szef francuskiego MSZ Bernard Cazeneuve.

- Chodzi o to, by zamanifestować solidarność z Francją i głębokie oburzenie terroryzmem, ale też, by wymienić opinie na temat tego wspólnego zagrożenia, jakie stanowią dla nas terroryści i któremu można zaradzić jedynie działając wspólnie, tu w Unii Europejskiej jak i poza nią - powiedział dziennikarzom francuski minister.

Reklama

Resort sprawiedliwości USA poinformował wcześniej w czwartek, że w związku z atakiem na "Charlie Hebdo" do Paryża uda się w niedzielę również amerykański minister sprawiedliwości Eric Holder.

Jak powiedział agencji AFP przedstawiciel resortu, Holder spotka się z Cazeneuve, by "rozmawiać o metodach analizowania gróźb terrorystów, a także o sposobach walki z zagranicznymi bojownikami i zapobiegania skrajnej przemocy".

AFP przypomina, że FBI zaoferowała pomoc francuskim służbom specjalnym zaledwie kilka godzin po środowym ataku terrorystycznym na tygodnik.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje