Janukowycz: Ukraina na progu wojny domowej

Ukraina znajduje się na progu wojny domowej. Z takim oświadczeniem wystąpił w Rostowie nad Donem obalony prezydent Wiktor Janukowycz. Wezwał on żołnierzy i milicjantów, aby wypowiedzieli posłuszeństwo "samozwańczym" władzom w Kijowie.

Wiktor Janukowycz przekonywał, że za kryzys na Ukrainie odpowiedzialni są nacjonaliści, samozwańcze władze i ich zagraniczni sponsorzy. "Dziś przelana została krew" - oświadczył były prezydent. "Od teraz nasz kraj znajduje się w nowej sytuacji. Ukraina jedną nogą stoi już na progu wojny domowej. Kijowska klika dała przestępczy rozkaz użycia siły i regularnej armii przeciwko ludności cywilnej w południowo - wschodniej Ukrainie" - powiedział Janukowycz.

Reklama

Zapowiedział postawienie przed sądem władz w Kijowie, zauważając, że są one tak samo odpowiedzialne za kryzys, jak Stany Zjednoczone, które działają poprzez kanały dyplomatyczne i służby specjalne. Janukowycz powiedział, że decyzję o rozpoczęciu siłowej operacji w obwodzie donieckim Kijów podjął po spotkaniu z dyrektorem CIA, który icognito przebywał na Ukrainie.

Dowiedz się więcej na temat: Wiktor Janukowycz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje