Katastrofa malezyjskiego samolotu: Merkel zszokowana

Dokładnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy malezyjskiego boeinga domaga się kanclerz Niemiec. Angela Merkel jest zaszokowana wiadomością o tragedii, do której doszło w obwodzie donieckim.

Za szokujące Merkel uznała okoliczności katastrofy, wskazujące na to, że lecąca na dużej wysokości maszyna mogła zostać zestrzelona. - Jeżeli ta wiadomość potwierdzi się, będzie to oznaczało dalszą tragiczną eskalację konfliktu na wschodzie Ukrainy - oświadczyła kanclerz, cytowana przez agencję dpa.

Reklama

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier też wezwał do jak najszybszego wyjaśnienia katastrofy. - Separatyści muszą bezzwłocznie zapewnić ekipom ratowniczym i siłom bezpieczeństwa dostęp do miejsca wypadku; jak najszybciej musi też rozpocząć się niezależne międzynarodowe śledztwo - oświadczył Steinmeier. Jego wypowiedź pojawiła się w czwartek wieczorem na stronie internetowej niemieckiego MSZ. Szef niemieckiej dyplomacji przebywa z wizytą w Meksyku.

W piątek OBWE poinformowało, że prorosyjscy separatyści zgodzili się pomóc w badaniu katastrofy malezyjskiego boeinga. Zapewnili, że  umożliwią międzynarodowym ekspertom bezpieczny dostęp do szczątków samolot.

PAP/IAR

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje