Kerry: USA i Rosja uzgodniły wymianę informacji o sytuacji na granicy

Sekretarz Stanu USA John Kerry powiedział w sobotę po spotkaniu w Pekinie ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem, że uzgodniono wymianę informacji o sytuacji na rosyjsko-ukraińskiej granicy.

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) oskarżyła w piątek Rosję o wysłanie 32 czołgów, 16 haubic i 30 ciężarówek Kamaz z amunicją i ludźmi na zajęte przez separatystów tereny na wschodzie Ukrainy, aby wzmocnić ich w walkach ukraińskimi żołnierzami.

- Wystarczy powiedzieć, że istnieją pewne rozbieżności co do faktów na tym terenie. Uzgodniliśmy, że będziemy wymieniać się informacjami na ten temat. Postanowiliśmy także, że dialog między nami będzie kontynuowany - powiedział Kerry dziennikarzom w Pekinie na marginesie spotkania przygotowującego szczyt APEC (Współpraca Ekonomiczna Azji i Pacyfiku), który odbędzie się 10-11 listopada.

Reklama

Wyraził jednocześnie nadzieję, że porozumienie o rozejmie będzie kontynuowane i respektowane.

Podczas szczytu nie przewidziano dwustronnego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Baracka Obamy, choć nie jest wykluczone, że dojdzie między nimi do nieformalnej rozmowy.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje