Ławrow: Ukraina musi dokonać rzeczywistej reformy konstytucji

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział w piątek, że Ukraina musi przeprowadzić rzeczywistą, a nie kosmetyczną reformę konstytucyjną i zaświadczyć o swej niezależności od Zachodu.

Zdaniem szefa rosyjskiej dyplomacji "obecne władze w Kijowie nie są w stanie w pełni uszanować praw wszystkich bez wyjątku Ukraińców, ich wolności, praw mniejszości narodowych, nie są w stanie okazać rzeczywistego, a nie gołosłownego poszanowanie interesów wszystkich bez wyjątku regionów".

Reklama

W celu przezwyciężenia ukraińskich problemów należy - według Ławrowa - zająć się rzeczywistą, a nie kosmetyczną reformą konstytucyjną. - W tym celu nie należy się mieszać w wewnętrzne sprawy Ukrainy - powiedział Ławrow na konferencji prasowej po posiedzeniu szefów dyplomacji krajów poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw.

- Wychodzi na to, że Zachód wziął na siebie rolę władcy losów Ukrainy, a jej władze na razie nie odznaczają się szczególną samodzielnością - powiedział rosyjski minister, który opowiada się za federalizacją Ukrainy.

Dowiedz się więcej na temat: Siergiej Ławrow

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje