"Na Ukrainie zginęło dotąd 3,5 tys. rosyjskich żołnierzy"

- 3,5 tys. rosyjskich żołnierzy zginęło do tej pory na Ukrainie - mówi moskiewskiemu korespondentowi RMF FM Przemysławowi Marcowi Jelena Wasiljewa z rosyjskiej grupy "Gruz 200". Od czasu wojny w Afganistanie nazywa się tak wracające do kraju trumny z ciałami żołnierzy.

Wasiljewa przyznaje, że rosyjska armia utajniła nawet dane dotyczące rannych, więc głównym źródłem informacji na ten temat są mieszkańcy Donbasu, rosyjscy żołnierze, którzy wrócili z Ukrainy i nie boją się mówić, oraz matki szukające synów. Dlatego - jak zastrzega - należy podchodzić do tych danych bardzo ostrożnie.

Zrozumcie: sprawdzić tego w rzeczywistości nie można. Możecie jedynie siąść tu ze mną i odpowiadać na telefony matek, które szukają swoich dzieci. Takich telefonów jest bardzo dużo i bardzo dużo jest listów - mówi naszemu korespondentowi Wasiljewa.

Reklama

Tłumaczy również, że za wiarygodne członkowie grupy "Gruz 200" uznają tylko te dane, które udało się potwierdzić w kilku niezależnych źródłach.

Informacje, podawane przez obrońców praw człowieka i organizacje matek żołnierzy, rosyjski Sztab Generalny nazywa krótko: brednią.

(edbie)

Przemysław Marzec

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje