Najnowszy sondaż: Polacy obawiają się polityki zagranicznej Rosji

40 procent Polaków raczej dobrze ocenia działania polskiego rządu w sprawie kryzysu na Ukrainie. Jednocześnie ponad połowa ankietowanych twierdzi, że polityka zagraniczna Rosji zagraża Polsce. Najgorzej wypada ocena przygotowań polskiej armii do ewentualnego konfliktu zbrojnego. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SA dla stacji TVN 24.

Na pytanie, czy polityka zagraniczna Rosji zagraża Polsce,  aż 35 procent Polaków odpowiedziało, że "zdecydowanie tak", a 24 procent procent "raczej tak". Zaniepokojonych działaniami bezpośredniego sąsiada Polski jest zatem w sumie 59 procent uczestniczących w sondażu. Zaledwie 6 procent nie ma zdania tej kwestii. Większych obaw co do posunięć Rosji, nie ma 36 procent osób. Na postawione pytanie odpowiedzieli oni: "raczej nie" - 29 procent lub "zdecydowanie nie" - 7 procent.

Reklama

Całkiem korzystnie wypadła ocena starań polskiego rządu podejmowanych w kierunku rozwiązania kryzysu na Ukrainie. "Raczej dobrze" -  to opinia 40 procent ankietowanych, a "zdecydowanie dobrze" - 14 procent.  Odmiennego zdania jest 35 procent Polaków. 21 procent osób udzieliło w tym przypadku  odpowiedzi "raczej źle", a 14 procent  -"źle".

Bardzo krytyczna ocena przygotowań polskiej armii

Najmniej optymistycznie wygląda kwestia ocen przygotowań polskiej armii do ewentualnego konfliktu zbrojnego. Optymistami w tej kwestii jest w sumie 26  procent ankietowanych. Spośród nich 21 procent udzieliło odpowiedzi "raczej tak" lub "zdecydowanie tak". Opinie krytyczne zdecydowanie przeważają, stanowią aż 65 procent. Na postawione w ten sposób pytanie 38 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi "raczej nie", a 27 procent "zdecydowanie nie". Daje to w sumie 65 procent "sceptyków" i "zaniepokojonych". Niezdecydowanych jest 10 procent (udzielili odpowiedzi "nie wiem").

Sondaż został zrealizowany 6 marca przez Millward Brown SA dla TVN24.  na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród 1004 dorosłych respondentów.

Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Polska | poligon | wojsko

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (1472)

Dodaj komentarz Sortuj
kkk

~kkk -

który Polak będzie umierał za Donalda i Jarusia?

mnm

~mnm -

Lata 90 to ostatni okres dobrej kondycji armii. Zlikwidowano większość szkół wojskowych. Dzięki manipulacjom politycznym doprowadzono do likwidacji korpusu chorążych, który był trzonem ludzi wyszkolonych i doświadczonych. Zaczęto przyjmować magistrów na oficerów ze szkół cywilnych. Po trzech miesiącach taki koleś stawał się oficerem, wcześnie szkolił się 4-5 lat, aby być pełnowartościowym żołnierzem. Chorąży musiał przejść trzy lub dwuletnie szkolenie. Po likwidacji korpusu chorążych stawiano ich na stanowiska kaprali, plutonowych sierżantów. To tak jakby generałowi kazano zostać porucznikiem. Dlatego część z tych chorążych pożegnała się z mundurem, a byli to doświadczeni żołnierze. ########Ta historia nie ma końca.

naomi

~naomi -

Wszyscy pomagamy Ukrainie !!!! A w podzięce za całokształt Ukraińcy się na nas wypną. I to już niedługo. Nigdy Ukrainiec przyjacielem Polaka NIE BYŁ, NIE JEST i NIE BĘDZIE. Spójrzcie w historie.

RysiekK

Obojętny RysiekK -

nie marnować kasy na wojskowe zabawki lecz skupić sie na najefektywniejszych broniach defenzywnych !!!!! przypominam, że jedną z przyczyn kleski wrześniowej było zmarnowanie qpy kasy na niepotrzebne zabawki typu łoś, niszczyciele, okręty podwodne ( a częściowo też na bunkry które zostały obszedte niczem linia mażinota )...... a "zagraża" nam teraz najbardziej awanturnicza polytyka naszych władz

Historyk

~Historyk -

To normalne. Każdy boi się Wariata z kremla

Andrzeles

~Andrzeles -

W ten sposob wlasnie media dowiaduja sie czy w prawidlowy sposob wykonuja swoje zadania propagandowego mataczenia i konfudowania opini publicznej..., i jak widac, maja sie czym pochwalic!

Qo Vadis

~Qo Vadis -

Polacy obawiają się żydowni usadowionej w rządach UE wspierającej cięty zwis Arszenika Jacyniuka .Dla tego koszernego zbira żydownia jest gotów zniszczyć Polskę i wywołać 3 wojnę światową !

FRAJER

~FRAJER -

GDYBY MNIE POWOŁALI W KAMASZE NIGDY BYM NIE POSZEDŁ WYWIESZAM BIAŁĄ FLAGĘ NIE BĘDĘ WALCZYŁ ZA MIERNYCH POLITYKÓW KTÓRZY BUNTUJĄ INNE NARODY.

Polak - patriota

~Polak - patriota -

cięcia w wydatkach armii, rezygnacja z tarczy antyrakietowej i jakieś mrzonki Komorowskiego o własnej tarczy lub tarczy europejskiej zamiast tarczy amerykańskiej, kuglarskie kombinacje wokół wojska i obrona WSI, szkolonej i mającej powiązania z KGB - wszystko to składa się na dzisiejszy stan naszej armii! Trzeba dobrych kilku aby te straty nadrobić!

eloooo

~eloooo -

No tak: "1004 dorosłych respondentów." To zdecydowanie jest obraz spoleczenstwa polskiego z 36mln obywatelami... hahahah