"Nowe sankcje na Rosję mogą być potrzebne"

Dalsze sankcje wobec Rosji mogą być potrzebne, a państwa europejskie, w tym Wielka Brytania, niedługo się spotkają, aby omówić tę kwestię - podkreślił minister finansów Wielkiej Brytanii George Osborne w wywiadzie dla telewizji Sky News.

Osborne zapewnił, że Londynowi zależy na ukaraniu osób odpowiedzialnych za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą.

Reklama

W niedzielę szef brytyjskiego MSZ Philip Hammond zapowiadał, że Wielka Brytania będzie przekonywać pozostałe państwa UE do nałożenia na Rosję większych sankcji w związku z zestrzeleniem przez prorosyjskich bojowników malezyjskiego samolotu pasażerskiego.

Zaznaczył, że dotychczasowe informacje wyraźnie wskazują, że samolot został zestrzelony z terytoriów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów, a sam pocisk rakietowy został prawie na pewno dostarczony przez Rosję.

Samolot Malaysia Airlines, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze, odpaloną z terytorium znajdującego się pod kontrolą prorosyjskich bojowników w czwartek. Boeing 777 spadł w okolicach miejscowości Sniżne, na wschód od miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje