Ponad pół miliona osób opuściło swoje domy z powodu walk na Ukrainie

Ponad pół miliona osób musiało opuścić swoje domy z powodu działań zbrojnych na Ukrainie. Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców poinformowało, że w ciągu miesiąca na wchodzie tego kraju liczba uchodźców wzrosła ponad dwukrotnie.

Rzecznik organizacji Adrian Edwards powiedział, że co najmniej 260 tysięcy osób znalazło schronienie w innych regionach Ukrainy, a według Moskwy kolejne 260 tysięcy uciekło do Rosji.

Reklama

- Z powodu niespokojnej sytuacji działacze organizacji humanitarnych nie byli w stanie ocenić sytuacji uchodźców w rejonie Ługańska. Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców zamierza zbadać tę sprawę w ciągu tego tygodnia, zakładając że sytuacja na to pozwoli - powiedział Adrian Edwards. 

Rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców dodał, że liczba osób, które opuściły swoje domy może być znacznie zaniżona, ponieważ wiele z nich nie zgłasza zmiany miejsca pobytu. 


Z informacji ONZ wynika, że 1 września w rejonie działań zbrojnych na Ukrainie pozostawało około dwóch milionów dwustu tysięcy osób.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje