Rosja wysyła trzeci "biały konwój" na Ukrainę

Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia Polskiego Radia. Rosja wysyła na Ukrainę trzeci "biały konwój" z pomocą humanitarną. Poinformował o tym wiceszef resortu do spraw nadzwyczajnych sytuacji Władimir Stiepanow. 170 ciężarówek jest już gotowych do wyjazdu.

Dziś rano wysłannik Polskiego Radia na rosyjsko-ukraińskim pograniczu zauważył białe ciężarówki - te same, które już dwukrotnie przekraczały bez zgody władz w Kijowie ukraińską granicę.

Samochody parkowały za nasypem, w pobliżu drogi prowadzącej do przejścia granicznego "Donieck", niedaleko miasteczka Kamieńsk Szachtyński.

Reklama

Kilka godzin później Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych Sytuacji poinformowało, że wysyła pomoc humanitarną dla mieszkańców obwodu ługańskiego. W samochodach ma znajdować się 2 tysiące ton produktów pierwszej potrzeby: żywność, lekarstwa i agregaty prądotwórcze. Pracujący na przejściu granicznym "Donieck" obserwatorzy OBWE podobnie jak wcześniej, tak i tym razem, będą monitorować przejazd konwoju przez granicę.

"Liczymy, ile aut wjechało na Ukrainę i ile wróciło do Rosji" - tłumaczy Polskiemu Radiu szef misji Paul Picard. Dodaje jednak, że OBWE nie ma pełnomocnictw pozwalających na sprawdzenie ładunku. Pierwszy "biały konwój" wjechał na Ukrainę w sierpniu, drugi - w ostatnią niedzielę.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje