Ukraina: Dementi w sprawie próby zajęcia siedziby MSW Krymu

Informacja o rzekomej próbie zajęcia przez uzbrojonych ludzi siedziby Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Autonomicznej Republiki Krymu nie odpowiada prawdzie - oświadczyło w sobotę dowództwo wojsk MSW Ukrainy na Krymie.

Na stronach internetowych pojawiła się informacja z powołaniem się na MSZ Federacji Rosyjskiej, że w nocy z 28 lutego na 1 marca nieznani uzbrojeni osobnicy wysłani z Kijowa jakoby podjęli próbę zajęcia budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Autonomicznej Republiki Krymu, a w wyniku tej perfidnej prowokacji są poszkodowani. Oficjalnie oświadczamy, że ta informacja całkowicie nie odpowiada rzeczywistości" - oświadczyło w sobotę dowództwo wojsk MSW na Krymie.

Reklama

Dowództwo zapewniło, że ostatniej nocy nie było prób zajęcia czy zablokowania siedziby MSW na Krymie, nie doszło do żadnej strzelaniny i nie ma poszkodowanych.

Według opublikowanej w internecie informacji rosyjskie MSZ podkreśliło, że Rosja jest bardzo zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami na Krymie i że w nocy z piątku na sobotę uzbrojeni osobnicy przysłani z Kijowa próbowali zająć siedzibę MSW Krymu. Dodano, że dzięki zdecydowanym działaniom oddziałów samoobrony udało się zapobiec próbie zajęcia budynku.

Dowiedz się więcej na temat: Krym

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje