Ukraina: Konflikt o flagi w Charkowie

Burzliwie przebiegają obrady rady miejskiej Charkowa. Gwałtowną dyskusję wywołało pojawienie się w mieście flag rosyjskich. Przedstawiciele Batkiwszczyny zażądali bezzwłocznego usunięcia tych flag z miejsc publicznych.

Gwałtowną dyskusję w radzie miejskiej wywołało usunięcie przed gmachem merii w Charkowie flagi Unii Europejskiej, która wisiała tam obok flagi ukraińskiej. Ludzie, którzy opuścili tę flagę, zawiesili w jej miejsce flagę rosyjską.

Wywołało to konflikt pomiędzy zwolennikami Euromajdanu oraz obrońcami pomnika Lenina. To właśnie oni manifestują pod flagami rosyjskimi i radzieckimi. Przywołują także w swoim proteście symbolikę radziecką.

Mer Charkowa zażądał od służb porządkowych, by w mieście wisiały wyłącznie flagi ukraińskie oraz flagi miasta. Giennadij Kernes nakazał służbom usuwanie z miejsc publicznych wszystkich innych flag.

W Charkowie sytuacja jest napięta, ale jak dotąd nie dochodzi do aktów przemocy.

Reklama

FORUM: Podyskutuj o sytuacji na Krymie

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Krym

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (13)

Dodaj komentarz Sortuj
Zibi

~Zibi -

Widzę że rosyjski oddział propagandowy działa. Czy wy naprawdę wierzycie że ktoś przejmuje się tymi bzdurami co wypisujecie? Możecie pociągnąć za sobą tylko jakiś małolatów, reszta i tak wie kto to wypisuje. No do pracy towarzysze, siać propagandę rosyjską

ulebyk

Obojętny ulebyk -

Mam nadzieje, że będą usuwać także niebieskie szmaty z gwiazdkami jeśli się takowe pojawią. Nawiasem mówiąc dobry sport, zdejmowanie unijnych ścier z latarni, bloków, szkół, urzędów. Warto propagować wśród młodzieży.

Rebe

~Rebe -

A co tam robiła flaga Unii Jewropejskiej? Coś się agentura pospieszyła...

Qunelle!

~Qunelle! -

Prominenci PiS są agenturą AngloUsraelskiego establiszmętu, udają prawych katolików i patriotów by nabrać rzesze "pożytecznych idiotów" i prowadzić działalność zastraszającą, antypaństwową, wywrotową za pieniądze Banku Światowego, MFW i innych agent obcego wpływu. Kaczka specjalnie nie ma konta w banku żeby nikt nie sprawdził przelewów od zagranicznych mocodawców, nie uczestniczy w RBN żeby w razie próby przewrotu jak na Ukrainie móc zakwestionować działania polskich władz w/s bezpieczeństwa. Zimny Lech jako min. "Sprawiedliwości" zatrzymał ekshumację w Jedwabnem, która obaliłaby bezczelne brednie Grossa. "Raport: próba krwawego puczu na Ukrainie 2014"Q

WŚCIEKŁY

~WŚCIEKŁY -

DOBRY BANDEROWIEC TO ODSTRZELONY BANDEROWIEC !!!! GŁUPI LUDEK JESZCZE BĘDZIE KLĘCZAŁ PRZED JANUKOWYCZEM I BŁAGAŁ O PRZEBACZENIE !!!!

ner.i

~ner.i -

Prawy Sektor Majdanu bitwę na barykadach wygrał ale ten sztuczny twór Ukrainą zwany rozwalił. Teraz Rosja plasterek po plasterku ich skonsumuje, matecznik swój odzyskają, a Ukraińcy przywódców faszystów z Majdanu za to powieszą.

ala

~ala -

Rosjanie b. wielu Polaków wspiera waszą walkę o swoje prawa. Tylko nasi pozwalają Litwinom kopać i poniżać polaków. Nasrać na naszego baryłę. Twoi dziadowie przekręcają się w grobach...A podobno przysiegałes ojcu strzec tradycji na tych terenach... ?

Plpl

~Plpl -

Powitać kacapkòw. Juz pracujecie pisząc drętwe komentarze za pieniążki z Kremla?

Pl

~Pl -

Powitać kacapkòw. Juz pracujecie pisząc drętwe komentarze za pieniążki z Kremla?

POLSKA

~POLSKA -

Od czegoś trzeba zacząć! Tam się dopiero zacznie, znowu Ukraińcy będą wołać o pomoc. Ukraina jest już skończona, tam nic nie będzie!! Zamykać granicę szczelnie, żeby żaden smród się nie dostał do Polski