Szczerski: chcemy pewności, że rząd gwarantuje bezpieczeństwo Polski i Polaków

- Polska i Polacy muszą być bezpieczni. Chcemy mieć tę pewność - tak cel jutrzejszego spotkania premiera z politykami wszystkich opcji politycznych określił Krzysztof Szczerski z PiS. Donald Tusk zapowiedział, że jutro zaprosi liderów partii politycznych na pilne spotkanie w związku z przybierającym na sile konfliktem wewnątrzukraińskim i gotowością Rosji do interwencji w tym kraju.

Krzysztof Szczerski w rozmowie z IAR podkreślił, że skutków tego, co się obecnie dzieje w relacjach Ukraina-Rosja nie sposób sobie wyobrazić i przewidzieć. Polityk obawia się, że wkrótce u polskich granic możemy mieć "wojnę terytorialną jak z XIX wieku". - Sytuacja jest krytyczna - stwierdził.

Reklama

Rosyjska Rada Federacji wyraziła dziś zgodę na wysłanie wojsk na Ukrainę. Wnioskował o to prezydent Władimir Putin. Rosyjscy senatorowie twierdzą, że konieczna jest zbrojna interwencja w sąsiednim kraju, aby zapobiec rozlewowi krwi.

Według ostatnich doniesień na Krymie cały czas nasilają się działania wojsk rosyjskich. Do portu w Teodozji zawinął okręt desantowy, zajmowane są obiekty kontroli wybrzeża należące do ukraińskiej ochrony powietrznej i morskiej.

Pod kontrolą rosyjskich wojsk jest także przeprawa morska w Cieśninie Kerczeńskiej. W centrum Symferopola zwiększa się liczba rosyjskich żołnierzy.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy