Chorzów: Wypadek w wesołym miasteczku, dostaną odszkodowanie

Będzie odszkodowanie dla 4 osób poszkodowanych w sobotnim wypadku w wesołym miasteczku w Chorzowie. Szefowie "Legendii" już rozmawiali w tej sprawie z firmą ubezpieczającą. Sprawę wypadku bada specjalna komisja, zajmuje się nią także policja.

Wstępnie przyjęto, że to najprawdopodobniej z powodu wilgoci hamulce kolejki nie zadziałały tak jak trzeba. To doprowadziło do zderzenia się w dolnej części kolejki 3 wagoników: jeden z pasażerami uderzył w pusty, a ten z kolei w kolejny, w którym także byli pasażerowie.

Reklama

Ponieważ tego dnia padał deszcz, zanim wagoniki ruszyły, było kilka tak zwanych pustych przejazdów, żeby hamulce zadziały prawidłowo. Potem była godzinna przerwa i kolejne przejazdy, już z uczestnikami. I to właśnie w ciągu owej godziny najprawdopodobniej na hamulcach mogła osadzić się rosa i dlatego nie zadziałały one prawidłowo.

4 osoby miały obrażenia. Były bolesne, ale na szczęście poszkodowani nie musieli zostawać w szpitalu w Chorzowie i mogli wrócić do Wrocławia, skąd przyjechali. Dostali jednak skierowania na kontrolne badania ortopedyczne.

Kolejka jest nieczynna do odwołania.

(j.)

Marcin Buczek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje