Taksówka bez słów

W Rybniku uruchomiono pierwsze na Śląsku usługi taksówkarskie dla głuchoniemych. Nie będą już mieli problemu z wezwaniem taksówki pod swój dom - zapowiada "Dziennik Zachodni".

- Teraz wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na naszych stronach internetowych. Jest to jednorazowa procedura. Zgłoszenie jest natychmiast wprowadzane do naszej bazy danych i gdy osoba głuchoniema będzie chciała w przyszłości skorzystać z transportu wystarczy, że wykona telefon, który zostanie zidentyfikowany przez dyspozytora. Potem wystarczy już tylko czekać na taksówkę, która pojawi się pod adresem wskazanym w formularzu mówi Tadeusz Nyk z zarządu Radio Taxi "ROW". - W centrum miasta taksówka dotrze pod żądany adres w dziesięć minut.

Reklama

- Codziennie napotykamy wiele barier, z których osoby w pełni sprawne nie zdają sobie sprawy. Wykonanie najprostszych czynności często graniczy z cudem. Taka usługa to znakomity pomysł! A co najważniejsze wygodny i nieskomplikowany. Ktoś w końcu o nas pomyślał - twierdzi pani Agata, głuchoniema z Raciborza. Na pomysł wprowadzenia nowej usługi wpadł jeden z taksówkarzy. - Długo przymierzaliśmy się do zrealizowania, ale w końcu się udało. Mieliśmy już pierwszych głuchoniemych klientów. Są zadowoleni - cieszy się Tadeusz Nyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje