24 mężczyzn skazanych za zbiorowy gwałt sprzed 18 lat

Sąd w Indiach uznał w piątek 24 mężczyzn za winnych gwałtu na młodej kobiecie. Do przestępstwa doszło 18 lat temu. Jeden z oskarżonych został skazany na dożywocie, a pozostali na kary od 7 do 11 lat więzienia - poinformowali adwokaci skazanych.

Wyroki wydał sąd w stanie Kerala na południu kraju.

W 1996 roku wówczas 16-letnia dziewczyna została uprowadzona i przez półtora miesiąca była więziona i wielokrotnie gwałcona. Wśród jej oprawców był emerytowany profesor, prawnicy, biznesmeni i przedstawiciele władz.

Reklama

W 2005 roku sąd podjął decyzję o uniewinnieniu wszystkich oskarżonych w tej sprawie, poza jednym. Jednak Sąd Najwyższy nakazał w 2013 roku wznowienie procesu.

Problem przemocy seksualnej w Indiach stał się głośny po zbiorowym gwałcie w autobusie w 2012 roku w Delhi na studentce, która zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Po tej sprawie w Indiach zaostrzono kary za przemoc seksualną. Jednak przemoc wobec kobiet i ich dyskryminacja są nadal głęboko zakorzenione w indyjskim społeczeństwie. Gwałty są wciąż na porządku dziennym i wiele przypadków nie zostaje zgłoszonych.

Dowiedz się więcej na temat: Indie | gwałt | wyrok

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje