Aresztowano parę, która za 4000 euro kupiła romskie niemowlę

W Atenach aresztowano bezdzietną parę, podejrzaną o kupienie trzymiesięcznej romskiej dziewczynki - poinformowała dziś grecka policja. Niedoszli opiekunowie zostali zdemaskowani, gdy w urzędzie próbowali zarejestrować dziecko jako własne.

Do aresztowania 53-letniego mężczyzny i 48-letniej kobiety doszło w środę. Jeszcze w piątek prokuratura przedstawi im zarzut porwania i kupienia dziecka.   

Reklama

Policji udało się ustalić, że para kupiła trzymiesięczną dziewczynkę od romskiej kobiety w marcu, płacąc 4 tys. euro. Podczas przesłuchania podejrzani twierdzili, że kupili romskie dziecko, ponieważ nie mieli własnych.

Ośmiomiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala dziecięcego. Obecnie trwają poszukiwania matki biologicznej oraz pośredników transakcji.

Trzeci taki przypadek w Grecji w ostatnim czasie

W ubiegłym tygodniu policja podczas poszukiwania broni i narkotyków w obozie Romów w Farsali znalazła czteroletnią dziewczynkę o jasnych włosach i niebieskich oczach.

Badania DNA potwierdziły, że nie jest spokrewniona z parą romskich opiekunów, którzy nie potrafili spójnie wyjaśnić jej pochodzenia i stale zmieniali zeznania. Dziewczynka została im odebrana; usłyszeli zarzut uprowadzenia dziecka.

Wróciły do swoich domów

W środę aresztowano troje Romów podejrzanych o porwanie dziecka; chcieli oni wyrobić 2,5-miesięcznemu dziecku metrykę urodzenia jedynie na podstawie pisemnego oświadczenia, a nie szpitalnych dokumentów.

Sprawa nieoczekiwanie powróciła w tym tygodniu w Irlandii, gdzie policja odebrała dwoje jasnowłosych dzieci romskim rodzinom.

W obu przypadkach dzieci wróciły do swoich domów, gdy testy DNA potwierdziły pokrewieństwo między nimi a ich opiekunami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje