Australia: Zatonęła łódź z 95 imigrantami. Są ofiary

Władze Australii poinformowały w poniedziałek, że australijskie służby celne uratowały około 95 imigrantów z łodzi, która zaczęła tonąć na Oceanie Indyjskim w pobliżu Wyspy Bożego Narodzenia. Dwie osoby nie żyją, dwie są ranne.

Do wypadku doszło około 14 mil morskich od brzegów wyspy. "Wszyscy zostali uratowani, niektórzy otrzymali pomoc medyczną" - powiedział cytowany przez AFP rzecznik australijskiego urzędu bezpieczeństwa morskiego.

Reklama

Jednak lokalne władze podały, że są ofiary. "Niestety, według moich informacji, dwaj ubiegający się o azyl utonęli, dwaj inni są w bardzo złym stanie" - powiedział przywoływany przez australijską telewizję ABC administrator wyspy Jon Stanhope. Dodał, że przypadek sprawił, iż statek służb celnych znajdował się w pobliżu i mógł szybko zareagować na wypadek.

Według AFP w ostatnich latach zginęły setki imigrantów, którzy próbowali dostać się do Australii z pomocą nieprzystosowanych do żeglugi morskiej łodzi. Na początku marca okręt australijskiej marynarki wojennej uratował z tonącego statku 77 uchodźców.

Dowiedz się więcej na temat: Australia | imigracja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje