Cenzura wraca na Ukrainę?

Trzy stacje telewizyjne na Ukrainie - 5 Kanał, TVi i jedna telewizja regionalna - na godzinę przerwały w sobotę wieczorem program w proteście przeciwko ograniczaniu wolności mediów.

Był to strajk ostrzegawczy w związku z rosnącą presją polityczną wywieraną na dziennikarzy. Uczestniczące w proteście stacje zarzucają władzom ponowne wprowadzanie cenzury.

Reklama

Agencja dpa odnotowuje, że USA i Unia Europejska wyrażały ostatnio zaniepokojenie polityką wobec mediów, prowadzoną przez nowego ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Agencja dpa pisze, że prorosyjski Janukowycz wielokrotnie zapewniał wprawdzie, iż wolność prasy pozostanie nienaruszona, ale jego przeciwnicy dostrzegają narastanie tendencji totalitarnych i mówią o wywieraniu presji politycznej na media.

Międzynarodowy Instytut Prasy (IPI) w Wiedniu zażądał od Janukowycza zapewnienia ochrony wartościom demokratycznym. IPI skrytykował używanie przez milicję przemocy wobec dziennikarzy na Ukrainie, a także zmuszanie dziennikarzy podczas przesłuchań do podpisywania zobowiązań powstrzymania się od krytykowania władz.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | stacje | wraca | cenzura

Reklama

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (32)

Dodaj komentarz Sortuj

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje