Francja: Chciał staranować bramę Pałacu Elizejskiego

Policja zatrzymała mężczyznę usiłującego staranować samochodem bramę do Pałacu Elizejskiego. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Próba się nie powiodła, żelazne pręty w bramie zostały jedynie lekko wygięte, niemniej jednak całe wydarzenie spowodowało, że dookoła siedziby prezydenta Francji rozlokowano dodatkowe jednostki policji i wzmocniono środki bezpieczeństwa.

Reklama

Sprawca, który usiłował siłą dostać się na dziedziniec Pałacu Elizejskiego, jechał z bardzo małą prędkością i został natychmiast obezwładniony i zatrzymany przez żandarmów.

Według pierwszych informacji uzyskanych w czasie przesłuchania,  mężczyzna jest Włochem i przedstawia się jako dyrektor teatru.

Swój gest tłumaczy tym, że w taki oto spektakularny sposób chciał zaprotestować przeciwko polityce w dziedzinie kultury prowadzonej przez socjalistyczny rząd prezydenta Francois Hollande'a, przede wszystkim, przeciwko brakom dofinansowania działalności teatralnej.

Policja zastrzega, że jest to tylko pierwsza i wstępna wersja wyjaśnień dotyczących motywów podjęcia próby wdarcia się na teren Pałacu Elizejskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy