​Izrael: Stan zdrowia Ariela Szarona krytyczny

"Nie ma znaczącej zmiany, jeśli chodzi o stan zdrowia Ariela Szarona w czasie szabatu. Jest w stanie krytycznym, jego życie jest zagrożone" - napisano w komunikacie.

Jak dodano, w przypadku "nadzwyczajnej zmiany" stanu zdrowia byłego premiera kolejny komunikat zostanie wydany w niedzielę o godzinie 11 czasu lokalnego (godz. 10 czasu polskiego).

W piątek na konferencji prasowej dyrektor szpitala Zeew Rotstein powiedział, że stan Szarona nadal się pogarsza, źle funkcjonują nie tylko nerki, ale i inne najważniejsze organy. "Wydaje się, że sytuacja nie poprawia się i wiemy, co zwykle w takich sytuacjach następuje" - tłumaczył. Zapewnił, że Szaron nie cierpi.

Reklama

O krytycznym stanie 85-letniego byłego premiera informowano w czwartek. Media przekazały, że wystąpiły problemy z nerkami.

Szaron zapadł w śpiączkę po udarze mózgu w 2006 roku, po którym lekarze nie spodziewali się jego powrotu do normalnego życia. Od tego czasu niekiedy otwierał oczy i poruszał palcami.

Żołnierz i polityk prawicy, był weteranem izraelskiej sceny politycznej. Urodził się w 1928 roku w rodzinie imigrantów z terenów obecnej Białorusi. Karierę rozpoczął w armii, brał udział we wszystkich pięciu wojnach izraelsko-arabskich. W 1967 roku został generałem.

Od lat 70. był deputowanym do Knesetu, a potem pełnił wiele funkcji w rządzie. Premierem był w latach 2001-2006.

Dowiedz się więcej na temat: Ariel Szaron | Izrael

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje