Linie lotnicze Jetstar przepraszają za zachowanie stewardesy

Incydent na pokładzie samolotu obsługiwanego przez tanie australijskie linie lotnicze Jetstar. Jedna ze stewardes poradziła pasażerom wracającym z popularnego festiwalu muzycznego, by pozbyli się w toalecie "tego, czego nie powinni przewozić". Linie przeprosiły za jej zachowanie.

Stewardesa powiedziała osobom lecącym z miasta Gold Coast na wschodzie kraju do Sydney, że psy policyjne i kontrolerzy sanitarni są w trybie gotowości na lotnisku. Według mediów, po tym ostrzeżeniu wielu pasażerów popędziło do toalet, by pozbyć się zakazanego towaru. Nie jest jasne, kiedy doszło do incydentu.

Reklama

Wśród pasażerów były osoby wracające z festiwalu muzycznego o nazwie Splendour in the Grass, największej tego typu zimowej imprezy w Australii. W tym roku festiwal trwał od 25 do 27 lipca. Odbywa się on niedaleko turystycznej miejscowości Byron Bay, ok. godziny jazdy samochodem na południe od Gold Coast. W imprezie co roku bierze udział ok. 30 tys. fanów muzyki indie rock. W tym roku na festiwalu zagrały takie gwiazdy jak Outkast, Lily Allen i Interpol.

Jetstar skrytykował zachowanie stewardesy, która przez głośniki poinformowała pasażerów o "zagrożeniu". Według linii kobieta mówiąc o surowych przepisach dotyczących kwarantanny w Australii, które uniemożliwiają przewożenie z jednego stanu do drugiego niektórych roślin i owoców, posunęła się za daleko.

"Nasze procedury pozwalają personelowi pokładowemu na informowanie o kwarantannie przez głośniki i w tym przypadku członek załogi postanowił tak zrobić" - napisało Jetstar w oświadczeniu. Jednak stewardesa "źle dobrała słowa", a jej zachowanie "jest wyraźnie sprzeczne z normami zawodowymi, których oczekujemy od naszego zespołu" - dodał przewoźnik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy