Młodociani rabusie zatrzymani za napad na jubilera pod Sztokholmem

Już 9 osób zostało zatrzymany w związku z napadem na sklep jubilerski w Södertälje pod Sztokholmem. To młodzi ludzie w wieku około 20 lat. Szwedzkie media publikują amatorskie nagranie z napadu, zarejestrowane telefonem komórkowym.

W piątek w porze lunchu czterech uzbrojonych w karabiny AK 47 mężczyzn wtargnęło do sklepu jubilerskiego w centrum handlowym w Södertälje, 35 kilometrów na południe od Sztokholmu. Już mieli uciekać skradzionym jeepem, kiedy nadjechała policja. Komisariat znajduje się 200 metrów od okradzionego sklepu.

Reklama

ZOBACZ FILM NA RMF24.PL

Doszło do strzelaniny. Ranny w głowę został 26-letni mężczyzna, trzech innych zatrzymano po pościgu.

Wśród rabusiów był 19 letni chłopak. Kiedyś zdolny piłkarz. W 2007 roku, jako 14-latek, grał w jednym z większych klubów piłkarskich. Zagrał też w filmie, który zebrał nagrody na międzynarodowych festiwalach. Chłopak prowadził podwójne życie. W wieku 17 lat został skazany za oddanie strzałów w kierunku innego chłopaka. Był też karany za bójki i handel narkotykami. Jego nazwisko nie zostało ujawnione.

W związku z napadem zatrzymano pięć kolejnych osób, które miały pomagać rabusiom. Wśród nich jest 21-letnia siostra 19-latka. Jak twierdzi szwedzka prasa, wszyscy zatrzymani to bliscy znajomi.

Dowiedz się więcej na temat: zatrzymane | sklep jubilerski | rabusie | napad | Sztokholm

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy