Niemcy: Mężczyzna wziął zakładników w ratuszu w Ingolstadt

Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwołała zaplanowany na dziś wiec wyborczy w Ingolstadt w Bawarii. Przed południem do tamtejszego ratusza wtargnął uzbrojony mężczyzna biorąc kilkoro zakładników. Napastnik zabarykadował się w budynku.

Mężczyzna przetrzymuje trzech zakładników. 24-letni porywacz miał zakaz wstępu do budynku ratusza ze względu na uporczywe nękanie pracownicy urzędu miasta i groźby pod adresem innych pracowników administracji. Wśród zakładników znajduje się jeden z zastępców burmistrza.

Reklama

Według niepotwierdzonych wiadomości napastnik może być zbiegiem z kliniki psychiatrycznej. Porywacz twierdzi, że jest uzbrojony. 

Antyterroryści otoczyli ratusz, ale na razie nie interweniują. Trwają rozmowy z napastnikiem, który jak dotąd nie sformułował żadnych żądań.

Do zdarzenia doszło krótko przed godz. 9; policjanci są w kontakcie telefonicznym z napastnikiem - powiedział rzecznik policji Guenther Beck.

Nie wiadomo, czy incydent ma związek z zaplanowanym na dzisiaj w Ingolstadt wiecem wyborczym Angeli Merkel. Na wszelki wypadek przyjazd szefowej rządu został odwołany.

Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | zakładnicy | Angela Merkel | Ingolstadt

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje