Personel pokładowy samolotu związał 54-latka

Czwartek, 2 stycznia 2014 (20:30)

Personel pokładowy samolotu dubajskich linii Emirates związał pasażera, który mimo zakazu kilkakrotnie podczas lotu do Australii zapalił papierosa, a powstrzymywany zachowywał się agresywnie - podał w czwartek na swej stronie internetowej "Daily Mirror".

Zdjęcie

Boeing 777 linii Emirates /AFP
Boeing 777 linii Emirates
/AFP

Według brytyjskiego tabloidu 54-letni Niemiec Mathias Jorg nie mógł wytrzymać bez tzw. dymka podczas trwającego siedem i pół godziny lotu z Singapuru do Brisbane.

Mężczyzna nie reagował na próby odwiedzenia go od palenia, jakie podjęła załoga i personel pokładowy boeinga 777. Gdy zaczął się zachowywać agresywnie, został związany.

Po wylądowaniu samolotu w Brisbane w nocy ze środy na czwartek niepoprawnego palacza przekazano policji. W czwartek obywatel Niemiec stanął przed sądem, który postawił mu zarzut palenia na pokładzie samolotu i napaści na personel wykonujący swe obowiązki.

Reklama

Korzystający z pomocy tłumacza oskarżony początkowo mówił, że nie ma zaufania do sądu i że odniósł obrażenia podczas konfliktu na pokładzie. Ostatecznie jednak przystał na pozostawienie policji paszportu, więc wypuszczono go za kaucją. Za kilka dni ma się stawić na rozprawie.

Więcej na temat:Prasa | samolot | Niemiec
POLECANE zwiń