Pięć osób rannych w zamachu na autobus w Kairze

W zamachu bombowym na autobus miejski w kairskiej dzielnicy Nasr City w czwartek rano lekko rannych zostało co najmniej pięć osób - poinformowali przedstawiciele sił bezpieczeństwa. Był to drugi atak w Egipcie w tym tygodniu.

Według przedstawicieli sił bezpieczeństwa ładunek wybuchowy umieszczono obok autobusu. Policja rozbroiła drugą bombę, która znajdowała się w pobliżu.

Ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że bomba znajdowała się na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic w Nasr City, na północy egipskiej stolicy.

Reklama

Był to pierwszy zamach, którego celem mieli być cywile, od obalenia w lipcu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego. W tym czasie w atakach islamskich bojowników zginęły dziesiątki policjantów i żołnierzy.

Do zamachu w Kairze doszło dwa dni po samobójczym ataku przed budynkiem policji w mieście Mansura, na północy kraju, w którym zginęło 16 osób, głównie policjantów. Do tego zamachu przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie. Atak potępiło Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi. Mimo to w środę rząd uznał Bractwo za organizację terrorystyczną.

We wrześniu w Nasr City w pobliżu konwoju, którym jechał szef MSW Egiptu Mohammed Ibrahim, wybuchła bomba. Ministrowi nic się nie stało

Dowiedz się więcej na temat: Kair | Egipt | śmierć

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje