Przeżył egzekucję. "Nie należy go ponownie wieszać"

Irańczyk skazany na karę śmierci przez powieszenie za przemyt narkotyków przeżył egzekucję - poinformował portal BBC News. Minister sprawiedliwości Iranu uznał, że skoro przemytnik żyje, to nie należy go ponownie wieszać.

Minister Mustafa Pur-Mohammadi podkreślił, że ponowne wykonanie wyroku śmierci na mężczyźnie negatywnie odbije się na wizerunku Iranu. W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele środowiska adwokackiego i Amnesty International.

Jednak mimo apeli prawników i organizacji humanitarnych, o przyszłości mężczyzny i ewentualnym ponowieniu wykonania wyroku śmierci zadecyduje sąd.

Reklama

37-letniego Aliego Rezę M. powieszono w zeszłym tygodniu w więzieniu Bodżnord, na północnym wschodzie Iranu. Po 12 minutach od wykonania kary lekarz więzienny stwierdził zgon, po czym skazańca przetransportowano do kostnicy. Następnego dnia po ciało przemytnika zgłosiła się jego rodzina, która odkryła, że mężczyzna oddycha. Natychmiast przewieziono go do pobliskiego szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy i uzbrojonych strażników. Według agencji prasowej IRNA, przemytnik jest w stanie śpiączki.

Iran należy do państw, w których najczęściej dochodzi do wydawania wyroków śmierci.

Dowiedz się więcej na temat: egzekucja | Iran | powieszenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje