Pustelnik żyjący 27 lat na odludziu aresztowany za kradzieże

Policja w USA podała w środę, iż aresztowała żyjącego od 27 lat na odludziu pustelnika, którego podejrzewa się o ponad tysiąc kradzieży.

47-letniego Christophera Knighta złapano w ubiegłym tygodniu w stanie Maine (na północnym wschodzie) po tym, jak uruchomił urządzenie do wykrywania ruchu, zainstalowane wcześniej przez straż leśną. Mężczyzna w chwili zatrzymania kradł żywność z ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci.

Reklama

W chwili aresztowania był ogolony, miał obcięte włosy i na oczach nosił wielkie okulary z lat 80.

We wtorek władze USA odnalazły obozowisko, gdzie Knight żył od 1987 roku. Namiot ukryty był pod dwiema brezentowymi płachtami, rozwieszonymi między drzewami. W środku znajdowało się łóżko, kuchenka turystyczna oraz radio na baterie, nastawione na program informacyjny oraz rozgłośnię rockową.

Mieszkańcy pobliskiego miasteczka Rome twierdzą, że od lat wiedzieli o jego obecności, niektórzy nawet specjalnie zostawiali mu jedzenie, aby nie włamywał się do domów.

Sierżant straży leśnej Terry Hughes próbował go złapać od kilku lat. Kierownik ośrodka dla dzieci Harvey Chesley mówił, że pustelnik korzystał z jego placówki jak z supermarketu.

Knight, aby uniknąć wykrycia, nie rozpalał ognisk. W czasie ostrych zim, gdy temperatury spadały poniżej -10 stopni Celsjusza, spał w kilku śpiworach.

Dowiedz się więcej na temat: kradzieże

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje