Sąd nakazał leczenie Turka, który za krowę zgodził się na ślub córki

Sąd w Ankarze nakazał leczenie mężczyzny, który chciał zmusić córkę do ślubu. W zamian za jej rękę otrzymał od przyszłego zięcia krowę - podaje we wtorek turecki dziennik "Radikal".

Mieszkający w prowincji Amasya w środkowej Turcji Ali O. uzgodnił z przyszłym zięciem, że w zamian za krowę odda mu rękę córki. Dziewczyna nie zgodziła się na ślub i uciekła do domu ciotki.

Reklama

- Dostałem krowę i dałem słowo. Teraz musisz wyjść za mąż - przez telefon nalegał ojciec. Córka, bojąc się nacisków z jego strony, zwróciła się do sądu w Ankarze o pomoc.

Trybunał nałożył na Alego O. zakaz zbliżania się do córki i nakazał leczenie. Gazeta "Radikal" nie precyzuje, jakiego typu, ale tureccy komentatorzy przekonują, że chodzi o terapię psychologiczną.

Jak podaje dziennik "Hurriyet", jeśli mężczyzna nie podporządkuje się zaleceniom sądu, będzie musiał spędzić trzy do dziesięciu dni w więzieniu.

W Turcji problem zmuszania dzieci do małżeństwa dotyczy przede wszystkim terenów wiejskich. Dwa lata temu głośno było o 12-latce, która została przymuszona do ślubu w zamian za cztery krowy. Gdy sprawa wyszła na jaw, rodzice oraz przyszły mąż zostali aresztowani i oskarżeni o wykorzystywanie nieletniej.

Dowiedz się więcej na temat: krowy | córka | leczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy