Strzelanina w sztabie marynarki. Zamachowcy w mundurach?

"Na terenie bazy może się znajdować jeszcze dwóch zamachowców. Poszukiwani napastnicy byli ubrani w stroje podobne do mundurów wojskowych" - powiedziała podczas konferencji prasowej Diane Groomes z waszyngtońskiej policji.

"Osoba uzbrojona weszła do budynku i rozpoczęła strzelaninę. Odpowiednie służby zareagowały natychmiast. Wiem, że kilka osób zostało rannych. W tym momencie staramy się potwierdzić listę ofiar" - powiedział Vincent C. Gray - burmistrz Waszyngtonu

Reklama

Na miejsce zdarzenia dotarło kilka oddziałów policji, a także FBI. "W tym momencie wiemy, że jeden funkcjonariusz policji został postrzelony. Oddał strzał w stronę sprawcy" - potwierdziła Diane Groomes z waszyngtońskiej policji. Dodała, że na terenie bazy może się znajdować jeszcze dwóch zamachowców.

Apel policji

Zaznaczyła, że poszukiwani napastnicy byli ubrani w stroje podobne do wojskowych, choć nie ma pewności, czy były to mundury.

Policja w Waszyngtonie apeluje do mieszkańców o nieprzebywanie na ulicach.

"Do naszej informacji nie doszło, by coś takiego działo się w innych miejscach. O ile nam wiadomo, to pojedynczy incydent" - powiedział Gray.

Śmigłowce nad Waszyngtonem

Pierwsze doniesienia mówiły o 4 ofiarach śmiertelnych i 8 rannych. Szpital w Waszyngtonie potwierdził do tej pory śmierć jednej osoby.

Jak wynika z relacji świadków, w bazie Navy Yard pojawił się rano mężczyzna uzbrojony w broń pneumatyczną. Napastnik zaczął strzelać do ludzi.

Na miejscu zdarzenia są oddziały interwencyjne FBI, które dotarły w okolice bazy śmigłowcami.

Prezydent Barack Obama powiedział, że "zrobi wszystko, by odpowiednie osoby zostały pociągnięte do odpowiedzialności". Podziękował wszystkim służbom, które pojawiły się na miejscu zdarzenia i przekazał wyrazy współczucia rodzinom poszkodowanych w strzelaninie.

Podczas swojej konferencji nawiązał krótko do sytuacji w Syrii, a następnie poruszył temat kryzysu ekonomicznego i sytuacji finansowej Amerykanów.

Dowiedz się więcej na temat: Waszyngton | USA | strzelanina | marynarka wojenna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje