Trzy budynki Parlamentu Europejskiego ewakuowane

Trzy budynki należące do Parlamentu Europejskiego w Brukseli zostały ewakuowane w poniedziałek przed południem. Powodem, był zaparkowany w pobliżu podejrzany samochód. Według wstępnych informacji w pojeździe nie znaleziono jednak materiałów wybuchowych.

"W ramach działań zapobiegawczych policja zamknęła część ulicy Montoyer przed usunięciem (podejrzanego) samochodu. Nie ma wskazówek, że znajdują się tam ładunki wybuchowy" - poinformował na Twitterze rzecznik PE Jaume Duch. Ewakuacja nie objęła głównego budynku europarlamentu.

Belgijskie media podały, że w poniedziałek rano dostrzeżono podejrzany samochód także w pobliżu ambasady amerykańskiej. Okazało się jednak, że był to fałszywy alarm.

Reklama

Po tym, jak 15 stycznia w Belgii zatrzymano 13 osób podejrzanych o planowanie zamachu terrorystycznego, w Brukseli, w tym w instytucjach UE i NATO wprowadzono zaostrzone środki bezpieczeństwa. Budynków instytucji oraz niektórych ambasad strzegą żołnierze, uzbrojeni w karabiny. Zaostrzono tez kontrole osób wchodzących do tych budynków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy