USA: Mężczyzna z nożem zastrzelony na lotnisku

Na lotnisku w amerykańskim stanie Ohio zastrzelono uzbrojonego w nóż mężczyznę, który próbował kupić bilet lotniczy, posługując się fałszywym dowodem osobistym - poinformowała miejscowa policja.

Do incydentu doszło w środę przed południem czasu lokalnego na parkingu przed międzynarodowym lotniskiem w Columbus w stanie Ohio. Mężczyzna został zastrzelony przez policjantów, gdy podczas próby zatrzymania rzucił się z nożem na jednego z funkcjonariuszy. Przy mężczyźnie znaleziono kilka noży, a w zaparkowanym samochodzie materiały pirotechniczne.

Reklama

Wcześniej próbował on kupić bilet lotniczy, posługując się fałszywym dowodem osobistym, co zwróciło uwagę służb porządkowych.

- Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o akcie terrorystycznym - powiedział dziennikarzom sierżant Rich Weiner z miejscowej policji. Jak podkreślił, na razie dla dobra śledztwa policja nie ujawnia, na jaki lot mężczyzna próbował kupić bilet.

Zaparkowany przez niego samochód został odholowany poza teren lotniska i zabezpieczony przez saperów.

Incydent spowodował pewne opóźnienia w ruchu lotniczym i niedogodności dla pasażerów odlatujących z lotniska. W środę po południu loty wznowiono zgodnie z planem.

Dowiedz się więcej na temat: USA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje