W Tajlandii i Wietnamie przejęto 27 kg rogów nosorożca

Ponad 27 kilogramów rogów nosorożca o wartości ponad 1 mln euro przechwycono w niedzielę w Tajlandii i Wietnamie. W Afryce stale rośnie kłusownictwo i nielegalny handel zagrożonymi gatunkami zwierząt, które trafiają na rynek azjatycki.

Władze tajlandzkie poinformowały w poniedziałek, że na lotnisku w Bangkoku zatrzymano Wietnamczyka, który przemycał sześć kawałków rogu nosorożca o łącznej wadze 10,6 kg i wartości ok. 450 tys. euro.

Reklama

56-letni mężczyzna zeznał, że rogi przewiózł samochodem z Mozambiku do Etiopii, gdzie wsiadł do samolotu lecącego do Bangkoku. Został zatrzymany, gdy zamierzał udać się do Hanoi. Mężczyźnie grozi kara czterech lat więzienia.

Z kolei dziennik wietnamski "Thanh Nien" poinformował, że celnicy z lotniska w mieście Ho Chi Minh (dawny Sajgon) znaleźli w niedzielę w bagażu obywatela Wietnamu 16,6 kg rogów nosorożca, pochodzących z Mozambiku. Nie podano, czy przemytnik został aresztowany. Według gazety cena tych rogów na czarnym rynku w Wietnamie przekracza 600 tys. euro.

Róg nosorożca wykorzystywany jest w tradycyjnej medycynie azjatyckiej.

Dowiedz się więcej na temat: rogi | przemyt

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje