Arsenał broni w domu mieszkańca powiatu skarżyskiego

Ponad 700 sztuk amunicji, broń krótką i długą oraz tłumiki zabezpieczyli policjanci na posesji mieszkańca powiatu skarżyskiego (świętokrzyskie). Za posiadanie broni bez zezwolenia 66-letniemu mężczyźnie może grozić do ośmiu lat więzienia.

Świętokrzyscy policjanci już od pewnego czasu podejrzewali, że mieszkaniec powiatu skarżyskiego może mieć duże ilości broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia. Podejrzenia potwierdziły się po przeszukaniu posesji i domu mężczyzny.

Reklama

"Zabezpieczyliśmy blisko 750 sztuk amunicji różnego kalibru, pięć sztuk broni długiej, cztery krótkiej. Oprócz tego tłumiki i inne podzespoły do broni. Mężczyzna nie posiadał na to zezwolenia" - powiedział PAP rzecznik świętokrzyskiej policji kom. Kamil Tokarski.

Zabezpieczona broń i amunicja zostały przesłane do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. "Będziemy sprawdzać, czy broń znaleziona u mężczyzny nie posłużyła do popełnienia jakichś przestępstw. Sprawdzamy także, czy 66-latek nie trudnił się handlem bronią" - stwierdził Tokarski.

Dodał, że mieszkaniec powiatu skarżyskiego usłyszy zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia. Może mu za to grozić do ośmiu lat więzienia.Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy