Gimnazjalista popełnił samobójstwo

Piątek, 12 marca 2010 (15:13)

Tragedia w Seceminie (woj. świętokrzyskie). W czwartek wieczorem piętnastoletni chłopak, uczeń drugiej klasy gimnazjum im. Jana Pawła II, targnął się na swoje życie. Jego ciało w przydomowej szopie znalazła matka.

Zdjęcie

fot. A. Barbarowski /Agencja SE/East News
fot. A. Barbarowski
/Agencja SE/East News
15-letni Grzegorz powiesił się na belce stropowej. Nie zostawił żadnego listu. Motywy tragedii nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że chłopiec pochodził z wielodzietnej rodziny, miał problemy z nauką, powtarzał drugą klasę.

Statystyki są nieubłagane. Tak jak w całej Polsce połowa samobójstw na Podhalu popełniana jest pod wpływem alkoholu. W górach z reguły popełniają je jednak przyjezdni. czytaj więcej

Dyrektorka gimnazjum, do którego uczęszczał 15-latek jest w szoku. - Jest mi niezmiernie przykro, przeżywam to strasznie. Szkoda tego chłopca, przystojny, fajny. Udawał takiego twardziela - on sobie poradzi, on zda. W życiu bym nie powiedziała, że podejmie taką decyzję - powiedziała dyr. Elżbieta Piekarska reporterowi RMF FM.

Uczniowie także przeżywają śmierć swojego kolegi. Do poniedziałku będą indywidualnie spotykać się z psychologiem, który pomoże im poradzić sobie z tą - tragiczną także dla nich - sytuacją.

Reklama

Paweł Świąder

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

14-LATEK TARGNĄŁ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE

KRAKÓW: SAMOBÓJSTWO NA DWORCU GŁÓWNYM

POSZLI W GÓRY, BY POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO

WARSZAWA: TRAGEDIA W CENTRUM HANDLOWYM

SAMOBÓJSTWO W LUBLINIE: SKOCZYŁA Z 11. PIĘTRA

SAMOBÓJSTWO - ODWAGA WOBEC ŚMIERCI, CZY TCHÓRZOSTWO WOBEC ŻYCIA? CO MYŚLISZ NA TEN TEMAT? WEJDŹ NA FORUM!

POLECANE zwiń