Kaczyński: Nasze zjednoczenie przyniosło sukces

Bardzo się cieszymy, że nasze zjednoczenie przyniosło sukces. To pierwszy krok ku temu, by w Polsce doszło do dużych zmian - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wspólnej konferencji prasowej z Jarosławem Gowinem (Polska Razem) i Zbigniewem Ziobrą (Solidarna Polska).

Zjednoczona prawica to strzał w dziesiątkę! Zgadzasz się?

Reklama

- Jesteśmy uradowani, ale ta radość nas nie demobilizujemy. Wiemy, że przed nami jeszcze bardzo dużo pracy - zapewnił Kaczyński.

Mówił, że słyszał komentarze, że ten wynik nie wystarczy do wygrania wyborów parlamentarnych. - Ale chciałbym zwrócić uwagę, że wyniki podczas wyborów parlamentarnych wyniki są zazwyczaj jeszcze wyższe. Jeszcze kilka procent i będziemy mogli rządzić Polską samodzielnie - ocenił prezes PiS.

Odnosząc się do informacji o wielu incydentach podczas wyborów i o awarii systemu informatycznego PKW, która doprowadziła do przerwania liczenia głosów w kilku miastach, Jarosław Kaczyński powiedział, że "to, co dzieje się w Polsce wskazuje na to, że jest naprawdę źle". - Potrzebna jest zmiana. Te wybory na pewno są podstawą do tego, by sformułować nowe pomysły na zmianę ordynacji wyborczej - obiecał.

Zapewnił także, że zjednoczona prawica będzie twardo zabiegać o sukcesach w drugich turach wyborów. - Drugich rund jest zaskakująco dużo. Nawet w miastach, w których na to nie liczyliśmy - mówił.

Zbigniew Ziobro dodał, że to zwycięstwo daje szansę, by zmieniać Polskę na lepszą. - Wynik udowodnił, że nasze zjednoczenia ma sens. To jest dobra informacja na przyszłość - ocenił lider Solidarnej Polski.

Natomiast Jarosław Gowin uważa, że o wyniku wyborów przesądziło "przełamanie w dużych miastach". - Skończyła się dominacja Platformy. Ludzie dostrzegli, że zjednoczona prawica ma lepszy program - powiedział prezes Polski Razem.

Zapewnił, że prawica idzie po zwycięstwo, ale wie też, że dystans do pokonania jest duży. - Wierzymy, że nasi sympatycy zmobilizują się przed drugą turą. Droga do zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych zaczyna się właśnie teraz - ocenił.

ak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje