Koszt leczenia otyłości wzrósł do 2 bilionów dolarów

Otyłość to jeden z największych, globalnych problemów współczesnego społeczeństwa - podaje "The Huffington Post". Wyprzedza nawet alkoholizm, a koszty leczenia otyłych osób z roku na rok drastycznie wzrastają.

Jak podaje nowy raport McKinsey Global Institute globalny koszt leczenia problemu otyłości wzrósł do 2 bilonów dolarów rocznie. To prawie tak dużo, jak koszty leczenia uzależnienia od palenia czy skutków przemocy wojennej i terroryzmu.

Reklama

Jak wynika z badań, otyłość jest problemem, który występuje w społeczeństwie częściej niż alkoholizm.  

Raport ujawnia, że ponad 2,1 miliarda ludzi na całym świecie cierpi na te przypadłość, co stanowi 30 procent całej populacji.

Specjaliści wysuwają szokującą prognozę. Jeśli proces tycia społeczeństwa, jak do tej pory będzie postępować, w 2030 roku prawie połowa populacji osób dorosłych będzie mieć problemy z nadwagą czy otyłością - pisze The "Huffington Post". 

Badacze z instytutu McKinsey podkreślają, że nie ma jednego prostego wyjścia z tej skomplikowanej sytuacji. Początkiem do wyciągnięcia konkretnych wniosków powinien być globalny spór, który doprowadzi do rozwiązania pozwalającego skutecznie walczyć z problemem jakim jest otyłość.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje