Program dla PKW napisała studentka? Nowe dane

Jak czytamy na stronie tvn24.pl, z danych zapisanych w plikach tworzących program informatyczny dla PKW wynika, że pisała go studentka "pewnej bardzo konkretnej politechniki". Uważa tak Konstanty Młynarczyk z popularnego magazynu "Chip".

Nadal nie znamy pełnych wyników wyborów samorządowych, a całe społeczeństwo jest oburzone awarią systemu informatycznego. Wszyscy usiłują znaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę się stało. 

Reklama

W programie "Czarno na białym" na antenie TVN24 głos zabrali eksperci w dziedzinie informatyki. Wiadomo, że błąd, który przyczynił się do awarii systemu, był już wcześniej znany. - Był dyskutowany w kręgach informatycznych jakieś pięć, siedem lat temu i w zasadzie już wtedy wszyscy powinni wiedzieć jak przed takimi błędami się uchronić - tłumaczy Piotr Konieczny z serwisu niebezpiecznik.pl.

- Z metadanych, czyli danych zapisanych w plikach tworzących ten program, wynika, że pisała go bardzo konkretna studentka, pewnej bardzo konkretnej politechniki - powiedział z kolei Konstanty Młynarczyk z magazynu "Chip". Dodał, że zadanie stworzenia takiego systemu przekroczyłoby możliwości nawet najlepszego studenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje