Gwałt na nieletniej nagrany komórką

Sobota, 14 listopada 2009 (13:06)

Przed sądem stanie czterech młodych mieszkańców Elbląga. Młodzi ludzie - w wieku od 17 do 25 lat - są podejrzani o zbiorowy gwałt na nieletniej. Nie przyznają się do winy. Twierdzą, że nastolatka sama zgodziła się na współżycie, a ponadto nie wiedzieli, że jest nieletnia.

Zdjęcie

Dowodem w sprawie jest nagrany telefonem komórkowym film /© Bauer
Dowodem w sprawie jest nagrany telefonem komórkowym film
/© Bauer
Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w jednej z miejscowości koło Działdowa. Czterech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 25 lat wykorzystało seksualnie dziewczynkę, a całe zdarzenie nagrali telefonem komórkowym. Matka złożyła zawiadomienie na policji. Wskazani podejrzani zostali zatrzymani i decyzją sądu osadzeni w areszcie. Podejrzani nie przyznają się do gwałtu.

Szef wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Elblągu Jerzy Waryszak powiedział w rozmowie z reporterami Radia Gdańsk, że głównym dowodem jest nagrany telefonem film. Podczas przesłuchań podejrzani stwierdzili, że dziewczynka sama zaproponowała im współżycie. Zeznali, że też nie wiedzieli ile ma lat, a tym bardziej nie przypuszczali, że jest nieletnią. Z kolei biegli ocenili, że nastoletnia ofiara miała pełną świadomość znaczenia czynu.

Reklama

Za zbiorowy gwałt i utrwalanie pornografii z udziałem nieletnich grozi kara nawet 15 lat więzienia.

portalpomorza.pl
POLECANE zwiń