Derby pod koniec kwietnia

Bezpośrednie starcie Resovii ze Stalą nie przesądzi raczej o tym, kto wygra ligę, ale z pewnością będzie hitem całej rundy.

Kilka dni temu kluby grające w III lidze lubelsko-podkarpackiej otrzymały projekt terminarza rundy wiosennej. Start rozgrywek zaplanowano na 14 marca przyszłego roku. Finisz nastąpi 6 czerwca. Dodatkowo zespół, który na mecie sezonu zajmie II miejsce, zagra 13 i 17 czerwca baraże o awans do II ligi.

Reklama

W trakcie rundy wiosennej dwie serie spotkań wypadną w środę. Dotyczy to 19. kolejki - 1 kwietnia oraz 28, która zostanie rozegrana 27 maja.

- Większych zmian w ostatecznym terminarzu nie należy się raczej spodziewać - zapewnił Mieczysław Kilar z Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN. - Mogą one co najwyżej dotyczyć pojedynczych meczów. W tej sprawie wypowie się jeszcze policja, na wniosek której mogą zostać przesunięte poszczególne mecze. Na pewno nie zmienią się natomiast terminy rozegrania całych kolejek.

Hit pod koniec kwietnia

W III lidze gra obecnie osiem zespołów z naszego regionu. Przynajmniej dwa z nich są zainteresowane awansem do wyższej klasy. Chodzi oczywiście o Stal Kwarcsystem Rzeszów i Resovię. Drużyny ze stolicy Podkarpacia przewodzą ligowej stawce. Ich bezpośrednie starcie nie przesądzi raczej o tym kto wygra ligę, ale z pewnością będzie hitem całej rundy. Jeśli nic się nie zmieni, to mecz odbędzie się 25 lub 26 kwietnia. Gospodarzem spotkania będzie zespół prowadzony przez Tomasza Tułacza.

Raz u siebie, raz na wyjeździe

Zawsze sporo emocji dostarczają też starcia rzeszowskich drużyn z Wisłoką Dębica. Biało-zieloni są również wysoko w ligowej tabeli, choć ich strata do wspomnianego duetu jest dość znaczna. Na wiosnę swoje siły najpierw skonfrontują z Resovią. Będzie to miało miejsce tydzień przed derbami Rzeszowa i w tym spotkaniu wystąpią w roli gospodarzy. Natomiast pojedynek ze Stalą zaplanowano na ostatnią serię spotkań. Mecz odbędzie się na obiekcie biało-niebieskich.

Izo Arena się zapełni

W rundzie jesiennej Izo Arena, na której swoje mecze rozgrywa Izolator, świeciła z reguły pustkami. Na wiosnę przynajmniej w dwóch przypadkach ten stan rzeczy powinien się zmienić. Stanie się tak za sprawą kibiców Resovii i Stali, którzy przyjadą na mecze swoich zespołów. Jako pierwsi do Boguchwały zawitają "Stalowcy". Stanie się to w Wielką Sobotę, która wypada 11 kwietnia. Natomiast "Pasiaki" pojawią się na Izo Arenie w środku tygodnia, a dokładniej 27 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje