Kibice chcą zmiany trenera ŁKS-u

W zaległym meczu 15. kolejki Ford Germanz Ekstraklasy, koszykarki ŁKS-u przegrały z Liderem Pruszków 66 do 73. Oburzeni postawą zespołu kibice pod koniec meczu skandowali "zmiana trenera, ŁKS zmiana trenera".

Początek spotkania napawał optymizmem. Łodzianki od początku ruszyły do ataków, utrzymując dwupunktowe prowadzenie, nie pozwalając gościom z Pruszkowa na przejęcie inicjatywy. Niestety to, co nie udało się w pierwszej kwarcie podopiecznym Arkadiusza Konieckiego, udało się w drugiej. Koszykarki Lidera przejęły inicjatywę wychodząc na prowadzenie, które dzięki słabej skuteczności biało-czerwono-białych sukcesywnie podwyższały. Do przerwy ŁKS przegrywał 28:37.

Po zmianie stron ełkaesiaki "rzuciły się" do odrabiania strat. Dobre zawody rozgrywała Alicja Perlińska, która po dwóch bardzo słabych spotkaniach wróciła do swojej optymalnej formy i prowadziła grę zespołu. Niestety, w ostatnich minutach meczu, kiedy ŁKS był o krok od wyrównania, popularna "Perła" opuściła plac gry z powodu piątego przewinienia. W jej miejsce pojawiła się Justyna Grabowska, jednak nie sprostała zadaniu...

Kibice ŁKS-u pod koniec meczu skandowali "zmiana trenera, ŁKS zmiana trenera". Nie sposób się z nimi nie zgodzić, bo nieporozumieniem jest wystawianie w ostatnich minutach gry zawodniczki, która jutro opuszcza klub, tłumacząc, że jest za słaba - Dominic Seals (18 minut gry, 8 punktów, 5 zbiórek, eval 8). A jeżeli zespół będzie prowadzony dalej w ten sam sposób, to koszykarki ŁKS-u opuszczą szeregi ekstraklasy po raz pierwszy od bardzo długiego czasu...

W drużynie gości duże brawa należą się debiutującej Milici Dabović, która zdobyła 13 punktów, 5 asyst, 3 zbiórki i 3 przechwyty dla beniaminka z Pruszkowa.

ŁKS Siemens AGD Łódź - Blachy Pruszyński Lider Pruszków 66:73 (20:16, 8:21, 18:23, 20:13)

ŁKS: 20 - Perlińska, 16 - Makowska, 10 - Jankowska, 8 - Seals, 7 - Novikava, 2 - Oha, Grabowska, 1 - Shchypakina, 0 - Owczarek.

Lider: 15 - Dąbkowska, 13 - Dabović, 11 - Shields, 10 - Sissoko, 8 - Górzyńska-Szymczak, Sprague, 7 - Criner, 1 - Kuncewicz, 0 - Bednarczyk, Kopczyk, Pułtorak.