Park linowy w Szczecinie

Pal buszmena, belki złośliwe, meandrujące pale, rozrywające linki - to nie narzędzia tortur, a nazwy niektórych urządzeń, jakie zostaną zamontowane w parku linowym, który już za kilka miesięcy powstanie w Szczecinie przy Jeziorze Głębokim.

Wybudowane zostaną trasy powietrzne, wiszące przeszkody i alejki spacerowe. Będzie ścianka wspinaczkowa, ścianka z bali, zjazd na linie. Amatorzy tego typu atrakcji będą mogli wspinać się po specjalnej sieci rybackiej, spacerować po ruchomym moście, przeciskać się przez tunel.

Reklama

Wiele z tych atrakcji to nowość na rynku polskim. Wszystkie urządzenia będą spełniały wymogi bezpieczeństwa - całość będzie nadzorowana przez instruktorów. Projekt parku zakłada również oświetlenie terenu, wykonanie alejek spacerowych oraz ławeczek. Całość będzie ogrodzona.

Pieniądze na inwestycje - blisko 200 tys. zł wyłoży prywatny inwestor, który będzie także operatorem parku. Zakład Usług Komunalnych podpisał umowę na najem trenu na 3 lata. W okresie działalności kąpieliska "Głębokie" dostęp do parku będzie możliwy po wykupieniu biletu wstępu na kąpielisko.

Ponadto inwestor przedstawił ekspertyzę dentrologiczną, a której wynika, że montaż urządzeń nie zaszkodzi drzewom. Podesty będą montowane na ścisk, a stalowe liny osadzone będą na specjalnych podkładach.

Park linowy powinien być gotowy w maju przyszłego roku.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony UM Szczecin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje