Zajęcia mimo remontu

Mieszkańcy Kątów Wrocławskich obawiali się, czy remont Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu nie przeszkodzi w organizacji zajęć podczas ferii. Na szczęście udało się pogodzić obie rzeczy.

Modernizacja placówki była planowana od kilku lat. W starym budynku, gdzie kiedyś mieścił się browar, a przed wojną restauracja potrzebny jest generalny przetarg. W ubiegłym roku kilka przetargów na tę inwestycję zostało unieważnionych. W końcu udało się jednak wyłonić wykonawcę, który przystąpił do pracy w połowie stycznia.

Reklama

- Przeprowadzony zostanie remont sali widowiskowej i pomieszczeń, gdzie odbywają się zajęcia poszczególnych sekcji - mówi burmistrz Antoni Kopeć. - Odnowiona będzie także elewacja, co z pewnością wpłynie na poprawę wizerunku obiektu. Wybudowany zostanie także amfiteatr na plenerowe letnie imprezy.

Po rozpoczęciu prac nie da się organizować zajęć na pierwszym i drugim piętrze. W zimowe przedpołudnia dzieci spotykają się więc na parterze. Gdzie grają w gry planszowe, oglądają filmy czy mogą po prostu porozmawiać "od serca" z opiekunami.

- Wczoraj byliśmy na wycieczce w Rzeczce - powiedziały 21 stycznia Wioletta i Gosia, które zaglądają do GOKiS-u prawie codziennie. - Dzisiaj malowaliśmy laurki dla babci i dziadków z okazji ich święta. Jutro odwiedzi nas iluzjonista, a pojutrze pojedziemy na basen.

- Staramy się organizować jak najwięcej wycieczek, by dzieci nie odczuwały utrudnień związanych z remontem - mówi animatorka Genowefa Dunal. - Zajęcia odbywają się głównie w budynku, ponieważ roztopy nie sprzyjają plenerowym zabawom.

W pobliskiej hali sportowej odbywają się natomiast warsztaty taneczne dla młodzieży. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy, którzy wprowadzają w arkana takich tańców jak lyric czy jazz. W zajęciach biorą udział zarówno członkowie działającego przy GOKiS-ie zespołu "Maska", jak i młodzież przybyła na warsztaty z całej Polski.

- Kocham taniec, a tutaj mogę go dokładnie poznać - powiedziała 16-letnia Sandra z Wielkopolski. - Chętnie poświęciłam na to czas szkolnych ferii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje