Brat Pet zamiast Brada Pitta

Nie jest zbyt urodziwy, za to bardzo sympatyczny. A przede wszystkim - kocha środowisko i tego samego chce nauczyć poznaniaków. Mowa o "Bracie Pecie", który promuje akcję oddawania niebezpiecznych da środowiska odpadów na Gratowisko.

Kampania potrwa do końca października. Towarzyszą jej billboardy i afisze na przystankach.

Reklama

Do niebezpiecznych dla środowiska odpadów zaliczają się m.in. resztki farb i rozpuszczalników, termometry zawierające rtęć, przeterminowane leki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. Nie można ich wyrzucić do zwykłego śmietnika. Zamiast tego należy zawieźć je na gratowisko, czyli do specjalnego punktu, gdzie utylizowane są niebezpieczne odpady.

Niestety, nie każdy poznaniak o tym wie. Zakład Zagospodarowania Odpadów postanowił zmienić tę sytuację. Od pewnego czasu na przystankach tramwajowych i billboardach na terenie całego miasta pojawiły się plakaty z "Bratem Petem" - animowaną postacią promującą oddawanie problematycznych śmieci na Gratowisko. Kampania związana jest z tegorocznymi obchodami Roku Klimatu i Środowiska.

Do końca trzeciego kwartału bieżącego roku Gratowisko zebrało 125 ton zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Czy liczba ta zwiększy się dzięki akcji? Czas pokaże.

"Brat Pet" będzie zachęcał poznaniaków do korzystania z usług Gratowiska do końca października. Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych położony jest przy ul. 28 Czerwca 1956r. nr 284. Śmieci można tam oddawać od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do godz. 16.00.

Anna Przybył/red

Informacja pochodzi z portalu Tutej.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje