Chory na AIDS narażał znajomych na zarażenie się

Mężczyzna chory na AIDS został zatrzymany przez policjantów z KWP w Poznaniu. Podejrzany ukrywał swoją chorobę i utrzymywał kontakty seksualne narażając partnerów na zarażenie. Grozi mu za to do 3 lat więzienia - informuje Romuald Piecuch z Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu.

Policjanci w poniedziałek wieczorem (1 grudnia br), zatrzymali w Poznaniu 28 letniego Arkadiusz J. Mężczyzna wiedząc o tym, że jest nosicielem wirusa HIV utrzymywał kontakty seksualne i nie informował o tym swoich partnerów. Swoim postępowaniem narażał innych na zarażenie się ta chorobą.

Reklama

Oficerowie wydziału kryminalnego KWP w Poznaniu kilka tygodni temu dowiedzieli się, że niespełna trzydziestoletni mieszkaniec Poznania może utrzymywać liczne kontakty seksualne. Szokującą informacją było to, że jest on chory na AIDS i świadomie naraża na niebezpieczeństwo swoich znajomych. Policjanci mieli uzasadnione podejrzenia, że Arkadiusz J. swoją chorobę utrzymywał w tajemnicy przed seksualnymi partnerami.

Śledczy, którzy zajmują się sprawą w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli kilka komputerów. Chcą sprawdzić i zweryfikować pojawiające się podejrzenia, że mężczyzna mógł nagrywać swoich partnerów w intymnych sytuacjach. Policjanci także ustalą, czy nawiązywał z różnymi osobami kontakty seksualne przez internet.

Zatrzymanemu Arkadiuszowi J. przedstawiono zarzuty narażenia 2 osób na niebezpieczeństwo zarażenia wirusem HIV za co grozi mi kara do 3 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy